Pratik Egzersizler

14 GÜNDE KOL SARKIKLARINI VE SIRT BÖLGESİNDEKİ YAĞLARI ERİT!
Herkesin kısa sürede sonuç aldığı 14 günde egzersiz serimizin yine çok istek alan bir konusuyla beraberiz. Diğer 14 günde egzersiz videolarımızı kanalımızda bulabilirsiniz. Kollardaki sarkan deri ve sırtta biriken yağlanma kilosu fazla olmayanları bile rahatsız eden problemler. Şimdi vereceğimiz egzersizleri aksatmadan 14 gün boyunca yaparsanız gözle görülür sonuçlara ulaşacaksınız. Bu süre içinde yediklerinize dikkat etmeli, fazla kalori almamaya özen göstermeli ve kadınlarda 2 litre erkeklerde 3 litreyi bulacak şekilde su içmelisiniz. Tüm egzersizlerimizi daha da etkili olması için ağırlık veya su şişesi kullarak yapabilirsiniz. Hazırsanız egzersizlerimize başlayabiliriz.

1- KOLLARLA DAİRE ÇİZME EGZERSİZİ:
Bu egzersiz kollarınızı ve sırtınızı ısındırır ve kolay gibi görünse de kasları oldukça güzel çalıştırır. Ayakta sırtınız dik bir şekilde durun. Kollarınızı iki yana açın. Şimdi acele etmeden her iki kolunuzla aynı anda arkadan öne doğru daireler çizin. 20 daire çizip 15 saniye bekleyip yeniden 20 daire çizerek bu egzersizi tamamlayacağız. Hazırsanız başlayalım.
2- KOLLARI ÇAPRAZLAMA EGZERSİZİ:
Kollar, göğüs ve üst sırt bölgesindeki kasları çalıştıran bu egzersizi düzenli yapmak kasları çalıştırırken bu bölgelerde fark edilir bir rahatlama da sağlar. Ayakta sırtınız dik bir şekilde durun. Kollarınızı önde çaprazlayarak yanlara doğru açın. Kolunuzu öne getirdiğinizde birini diğerinin üzerinden sağ ve sol kol olarak değiştirip çaprazlayabilirsiniz. Egzersizi 30 saniye boyunca yapıp 15 saniye dinleneceğiz. Hazırsanız başlayalım.

3- ÖNE EĞİLEREK TERS UÇUŞ EGZERSİZİ:
Bu egzersizde ağırlık veya su şişelerini kullanmanızı tavsiye ederiz ama eğer isterseniz ağırlık kullanmadan da yapabilirsiniz. Ağırlık kullanmasanız ellerinizi avuç içleriniz birbirine bakcak şekilde önde birleştirdikten sonra hızla yanlara açmak şeklinde yapabilirsiniz. Dizleriniz hafif bükülü ve öne eğilmiş pozisyonda ayakta durun. Ağırlıklar elinizde dizlerinizin orada birleştirin. Dirsekleriniz hafif bükülü olmalıdır. Şimdi kollarınızı iki yana kanat gibi açıp kapatın. Egzersizi 20 tekrar yapacağız. Hazırsanız başlayalım.
4- KOLLARI YUVARLAMA EGZERSİZİ:
Bu egzersizde kol kaslarımız yoğun olarak çalışmaya devam ediyor. Ayaklarınızı omuz hizasında açarak dik durun. Ellerinizi iki yana avuç içleri yukarı bakacak şekilde tutun. Şimdi görünmez bir topu okşar gibi kollarınızı yuvarlayarak havada C harfi çizin. Avuçlarınızı bir yukarı bir aşağı döndürün. Egzersizi 30 tekrar yapacağız. Hazırsanız başlayalım.

5- TRİSEPSLERİ GERİYE ÇEKME EGZERSİZİ:
Triseps dirsek ile omuz arasında arka tarafta bulunan kas grubudur. Bu bölge özellikle kadınlarda yaşla birlikte sarkmaya başlar. Bu egzersizde özellikle triseps kas grubunu çalıştırırken üst sırt bölgesindeki kasların da çalışmasını sağlıyoruz. İsterseniz ağırlık veya su şişeleri; isterseniz bunlar olmadan yapabilirsiniz. Dizleriniz hafifçe bükülü ve öne doğru hafifçe eğilmiş şekilde durun. Dirseklerinizi yukarı kaldırın ve kollarınızı geriye doğru çekin. Kollarınızı öne ve geriye doğru hareket ettirin. Egzersizi 15 tekrar yapacağız. Hazırsanız başlayalım.
6- KAFA ÜSTÜNDEN TRİSEPS GERME EGZERSİZİ:
Bu egzersizi isterseniz ağırlık kullanarak isterseniz ellerinizi birleştirip başınızın üzerinden arkaya doğru indirirerek yapabilirsiniz. Ağırlıksız yapanlar avuç içlerini birleştirerek başlarının arkasına getirmeliler. Bu pozisyona geldikten sonra birleştirilmiş olan ellerini başlarının ortasından enselerine doğru kaldırıp indirmeliler. Ağırlıkla çalışanlar ağırlığı veya su şişesini her iki elleriyle tutarak başlarının üzerinden geriye doğru kaldırıp indirmeliler. Ağırlıkla çalışanlar isterlerse oturarak yapabilirler. Hareketimizi 20 tekrar yapacağız. Hazırsanız başlayalım.
7- TRİSEPS İÇİN ÇÖMELME EGZERSİZİ:
Son egzersizimde vücut ağırlığımızı kullanarak kollarımızı ve üst gövdemizi çalıştırıyoruz. Bir koltuk veya sehpa kenarına ellerimizle tutunuyoruz. Ardından oturur gibi çömeliyoruz ve kollarımızdan güç alarak kendimizi yukarı kaldırıyoruz. Kalçamızı aşağı indirirken dirseklerimizi büküyoruz ve kalçamızı yukarı kaldırırken kollarımızı düzleştiriyoruz. 10 tekrar yaparak egzersiz serimizi sona erdiriyoruz.

TEBRİKLER! 14 günlük programımızdaki tüm egzersizleri tamamladınız. Egzersizlerimizi aksatmadan yaptığınızda sırt bölgenizde ve kollarınızda büyük fark göreceksiniz. Bu farkı çok daha belirgin ve kalıcı hale getirmek için egzersiz serimizi 14 günden daha fazla sürdürebilirsiniz. İlk günler kollarınızda ve sırtınızda hafif bir ağrı veya gerginlik hissedebilirsiniz. Bu çok normaldir. 4. günden sonra bu durumun hafiflemeye ve 7. günden sonra geçmeye başaldığını göreceksiniz.
KAYNAKÇA:
1. https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/health-fitness/photo-stories/lose-arm-fat-with-these-5-quick-exercises/photostory/62945306.cms?picid=62945349
2. https://www.spotebi.com/fitness-tips/best-arm-exercises-toned-sculpted-sexy-arms/
3. https://www.self.com/story/7-move-full-body-cool-down
4. https://flabfix.com/how-to-do-arm-swings-exercise-properly/
5. https://www.verywellfit.com/how-to-perform-the-reverse-fly-4684392
6. https://flabfix.com/how-to-do-reverse-fly-without-weights-exercise-properly/
7. https://www.jensinkler.com/project/dumbbell-reverse-fly/
8. https://brightside.me/inspiration-health/6-brilliant-exercises-for-beautiful-arms-391310/
9. https://www.womenshealthmag.com/fitness/g28242946/best-triceps-exercises/
10. http://www.pudra.com/saglikli-yasam/spor-egzersiz/kasli-kollara-sahip-olmak-icin-egzersizler-503.htm
11. https://www.spotebi.com/exercise-guide/dumbbell-triceps-kickback/
12. https://www.popsugar.com/fitness/photo-gallery/46012735/image/46015989/Bent-Over-Row-Triceps-Kickback
13. https://www.healthline.com/health/fitness/overhead-triceps-extension
14. https://www.everydayhealth.com/fitness/the-best-exercises-for-strengthening-every-muscle-in-your-arms/
15. https://www.huffpost.com/entry/the-noequipment-arm-worko_b_8148116
16. https://www.christinacarlyle.com/tricep-workout/?epik=dj0yJnU9NDFoU3htQjZpaldKcEJwazdnZ09abFNXX1F1QS01T1YmcD0wJm49SVJrcjhpTVZGOHV2dEp4NkdycVE1dyZ0PUFBQUFBR0gtV3NJ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir