Pratik Egzersizler

5 KOLAY EGZERSİZLE YANDAN SARKAN VE SÜTYENDEN FIŞKIRAN YAĞLARI ERİT! 10 GÜNDE BÜYÜK FARK!
En büyük sıkıntılardan biri sırtımızda ve özellikle üst sırt bölgemizde biriken yağlardır. Bu yağlar özellikle sütyen giyildiğinde dışarı doğru fışkıran hoş olmayan bir görüntü oluşturabilir. Şimdi vereceğimiz ve herkesin evde kolaylıkla yapabileceği bu 5 egzersizle bu inatçı yağlardan kısa sürede kurtulabiliriz. Egzersizlere geçmeden önce Şifabul ailesi olarak beğen tuşuna basmanızı rica ediyoruz. Evet şimdi hazırsanız egzersizlerimize başlayalım:

 

ISINMA: Herhangi bir egzersiz serisine geçmeden önce kaslarımızı ısındırmamız büyük önem taşıyor. Bu egzersizlerden önce çok kısa bir ısınma çalışması yapacağız. Bunun için 1 dakika boyunca yerimizde sayarak yürüyeceğiz. Bu yürüyüşte önemli olan dizlerimizi mümkün olduğunca yukarı doğru çekmemiz. Şimdi hep beraber 1 dakika boyunca yerimizde sayarak yürüyelim.
ISINMA 2: Isınmayı tüm bedenimizde hissedebilmemiz için kollarımızı da çalıştıralım. Kollarımızı iki yana açalım ve daireler çizelim. Bu şekilde üst bedenimizdeki ve sırtımızdaki kasların da ısınmasını sağlıyoruz. Kol çevirme egzersizini 30 saniye boyunca yapacağız. Hazırsanız başlayalım.

1.  EGZERSİZ: KOLLARI BAŞIN ÜZERİNDEN İNDİRİP KALDIRMA

Bu egzersizimizi ayakta yapıyoruz. Parmaklarımızı birbirine kenetleyerek ellerimizi birleştirelim. Ardından kollarımızı ellerimiz birleşmiş haldeyken başımızın üzerinden sırtımıza doğru indirip kaldıralım. Bir sağ tarafa bir de sol tarafa kollarımızı indirip kaldırıyoruz. Bu egzersiz kol, üst sırt ve özellikle koltuk altına doru biriken yağları eritmede çok etkilidir. Hareketi 40 kere yapacağız. Hazırsanız başlayalım.2. EGZERSİZ: YANA EĞİLEREK TRİCEPS KASLARINI GERME

Bu egzersiz triceps kaslarını gererken yana eğilme hareketiyle birlikte özellikle yanlarda biriken yağların eritilmesini sağlıyor. Sağ kolunuzu dirseğinizi bükerek başınızın üzerine kaldırın. Diğer elinizle dirseğinizi tutun ve triceps kasının iyice gerilmesini sağlayın. Şimdi üst gövdenizle belinizden yana eğilerek harekete devam edin. Acele etmenize gerek yok. Burada önemli olan gerilimi kollarda ve üst sırt bölgesinde mümkün olduğunca çok hissetmek. Egzersizi sağa ve sola olmak üzere 20 kere yapacağız. Hazırsanız başlayalım.

3. EGZERSİZ: HAVAYA YUMRUK EGZERSİZİ

Bu egzersizimizde kollarımızı düz öne uzatarak havaya yumruk atacağız. Dizlerimiz hafif bükülü halde durmalı. İlk önce sol kolumuzu uzatarak yumruk atıyoruz ve hızlıca sağ kolumuzu uzatıyoruz. Bu arada ellerimiz çene hizasında olmalıdır. Bu egzersiz kol, üst sırt ve sutyen bölgesindeki kasların çalışmasını sağlıyor. Sağ ve sol kolumuzu uzatarak egzersizi 30 kere yapacağız. Hazırsanız başlayalım.4. EGZERSİZ: SUPERMAN ROW EGZERSİZİ

Bu egzersizimizde yere yüz üstü karnımızın üzerine uzanıyoruz. Ellerimizi ileri uzatarak aynı anda bacaklarımızla birlikte yukarı kaldırıyoruz. Dizleri bükmeden bacakları düz tutarak yukarı kaldırmaya dikkat edelim. 2-3 saniye bu şekilde durduktan sonra kollarımızı dirseklerimizden bükerek geriye çekiyoruz. Ardından kollarımızı yeniden ileri uzatıyoruz ve ilk pozisyona geri dönüyoruz. Hareketi acele etmeden ve nefesinizi tutmadan yapın. 15 tekrar yapacağız. Hazırsanız başlayalım.5. EGZERSİZ: DİZ ÜSTÜ ŞINAV ÇEKME EGZERSİZİ

Son egzersizimizde dizlerimizin ellerimizin üzerinde yerde duruyoruz. Bu egzersiz bir çeşit şınav çekme egzersizi. Sırtınızı düz tutun ve dizlerinizin üzerine dayanarak aşağı doğru eğilin. Kollarınızı dirseklerden bükerek şınav çekin. Ardından yine kollarınızdan güç alarak ilk pozisyona geri dönün. Egzersizi 15 tekrar yapacağız. Hazırsanız başlayalım.

TEBRİKLER! Tüm egzersizlerimizi tamamladınız. Bu egzersizleri en az 10 gün ama tam başarı elde etmek için yaklaşık 1 ay boyunca yaparak sırtın üst tarafından ve yanlarda toparlanan rahatsız edici görünümden kurtulabilirsiniz. Özellikle sütyenden dışarı doğru taşan yağların eritilmesi için evde bu egzersizleri kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Nasıl sonuçlar aldığınızı yorumlar bölümünde bizimle paylaşmayı lütfen ihmal etmeyin.KAYNAKÇA:

  1. https://www.wikihow.fitness/Stretch-Your-Arms

  2. https://the-exercist.tumblr.com/post/123058905101/triceps-stretch-reach-your-left-arm-overhead-to

  3. https://greatist.com/health/triceps-stretches

  4. https://www.today.com/health/diet-fitness/upper-body-walking-workout-rcna15910

  5. https://www.skimble.com/exercises/12401-air-punches-how-to-do-exercise

  6. popsugar.com/fitness/photo-gallery/30828261/image/37583895/Upper-Body-Superman-Row

  7. https://www.spotebi.com/exercise-guide/staggered-arm-knee-push-up/

  8. https://www.popsugar.com/fitness/photo-gallery/44502023/image/44520112/Knee-Push-Ups

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.