Pratik Egzersizler

Basen ve bacakları incelten 3 dakikalık mucize egzersizlerSporla uğraşan herkes şu konuda hemfikir. Sporu düzenli yaptığınızda sonuç alırsınız. Maalesef yoğun hayat temposuna kaptırınca spora vakit bulamayabiliyoruz. Ama hadi itiraf edelim. Söylemekten kaçındığımız bir unsur daha var. Söz konusu spor olunca düpedüz tembeliz.

Bu durumda bize gerekli olan şey en etkili ama pratik ve hemen yapabileceğimiz hareketleri bulmak ve bunları uygulamak.
Ünlülerin koçu olarak bilinen Amerikalı Tracy Anderson’ın geliştirdiği bu kısa set ile diz ve kalçalardaki yağ oluşumlarını eritebilirsiniz.
Hazırsanız başlıyoruz.

1. Bacakların ön kısmına şekil verme hareketi

Bacakların ön kısmını güçlendirerek başlayalım. Bu egzersizde kollarınız yanda, sırt üstü yatın. Bacaklarınızı kaldırın ve bedeninize 90 derecelik bir açıya getirin. Parmaklarınızı öne doğru uzatın. Dizlerinizi kırmayın ve bacakları mümkün olduğunca dik tutun. Şimdi sırayla her bir bacağı kırın ve geri kaldırın.

Hareketi yaparken kalçanızı oynatmayın ve dizlerinizi kendinize çekmeyin. Egzersiz boyunca 90 derecelik açıyı korumaya çalışın. Ayrıca bacaklar hep bitişik ve kaslar sıkı olmalıdır.

Şimdi her bir bacağı 10 kere kaldırıp indiriyoruz. Bu hareketten 10 tane. İsterseniz videoyu durdurup egzersizi hemen yapabilirsiniz.

2. Bacakların arka kısmına şekil verme hareketi

Bu egzersiz iki kısımdan oluşuyor. Birinci kısım ilk egzersize benziyor. Yalnız bu egzersizde parmakları kendimize doğru çekiyoruz. Sırt üstü yatarak başlayın. parmaklarınız kendinize çekili vaziyette. Dizler birbirine bitişik. Şimdi sırayla her bir bacağı kırın ve geri kaldırın.
Parmaklar hep bedene doğru çekili olmalıdır. Bacağı her kırışta topuklar kalçalara değmelidir. Böylece bacağı tamamen indirip kaldırmış olduğunuzu hissedersiniz.

Şimdi her bir bacağı 10 kere kaldırıp indiriyoruz. Bundan 10 tane. İsterseniz videoyu durdurup egzersizi hemen yapabilirsiniz.
İsterseniz ikinci kısma geçelim.

Yine sırt üstü yatar vaziyette başlangıç pozisyonumuzu alıyoruz. Bu sefer bacaklarımızı hafifçe kırıyoruz. Kollar yanda ve yerden destek alıyor.

Şimdi kalçayı yerden kaldırarak bacakları kendimize doğru eğiyoruz. Bu sırada bacak kaslarımız gergin.

Şimdi bacaklarımızı 20 kere öne eğiyoruz ve ardından başlangıç konumuna getiriyoruz. Bu hareketi 20 kere tekrar edin. İsterseniz videoyu durdurup egzersizi hemen yapabilirsiniz.3. Bacakların iç kısımlarını sıkılaştırma hareketi

Bu bölgedeki kilolar özellikle kurtulmak isteyeceğimiz türden. Haydi, sıcak yaz aylarında pişiğe neden olan bu yağlardan kurtulalım.
Sırt üstü yatın. Bacaklarınızı havaya kaldırın ve sağ ayak bileğinizi sol bileğin üstüne getirerek bacaklarınızı çaprazlayın.

Her iki bacağı birbirine bastırarak gergin kalmasını sağlayın. Bacaklarınızı dizden kırarak sanki havada bağdaş kuruyormuş gibi pozisyon alın. Ardından başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Bu hareketle üst bacak içleri, kalçalar ve karın kaslarını çalıştırıyoruz. Egzersiz boyunca bacaklarınızı esnek ve birbirine bitişik tutun.
Hareketi 10 kez yapın. Ardından üstteki bacağı alta alarak bir 10 kez daha yapın. İsterseniz videoyu durdurup egzersizi hemen yapabilirsiniz.

Bacak egzersiz bantları için tıklayın!

Kaynakça:

(https://brightside.me/inspiration-health/3-minutes-before-sleep-simple-exercises-to-slim-down-your-legs-417560/)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.