Ev Reçeteleri

Beş günde diz ve eklem ağrılarını geçiren mucize kürDizler, dirsekler ve eller en çok eklem ağrısı çekilen bölgelerin başında geliyor. Sanılanın aksine bu ağrılar yaşlılığın doğal bir sonucu değildir ve doğru kürlerle tedavi edilebilir.

Tedavi edilmeyen diz ağrıları zamanla gitgide artarak bedene zarar verebilir.  Ağrılar dizlere zarar verir ve dizde kayma meydana gelir. Ayrıca beden acı çekiyorsa bu durum sürekli stres oluşturur ve hayat kalitemizi olumsuz yönde etkilemeye başlar.

Dizlere aşırı yük bindirme, kemik yoğunluğunun azalması, doku ve kaslarda yıpranma  gibi nedenlerle dizlerde ağrı oluşur. Vitamin eksikliği de diz ağrısının nedenlerindendir. Özellikle bedende kalsiyum, D vitamini ve demir eksikliği diz ağrısına sebep olur.

Bunun yanı sıra D vitamini ve kalsiyum eksikliği olan kişilerde artirit ve eklem iltihabı görülme riski yüksektir. Bol vitamin, bromelin ve magnezyum içeren bir diyet eklemleri sağlıklı tutmak açısından son derece önem taşır.

Pek çok kişi bu bölgelerdeki ağrıların yaş ilerledikçe doğal olarak oluştuğunu düşünüyor. Bu nedenle ağrıyı kabullenmeye çalışıyor ve tedavi arayışına girmiyorlar. Halbuki sadece bir kaç gün sürecek bir uygulama ile sizi bu ağrıdan kurtaracak bir kür mevcut.

Tarçın, ananas ve portakal suyu karışımı diz ve her türlü eklem ağrısını hızla geçiren doğal bir içecektir. Bu içecek iltihap giderici özelliklerinin yanı sıra bromelin, C vitamini ve magnezyum içerir.

Ananas bol miktarda C vitamini ihtiva eder ve kemik sağlığı açısından önem taşır. Ananas aynı zamanda iltihap giderici özelliğiyle öne çıkan bromelin maddesi içerir.

Tarçın kanın daha sağlıklı biçimde vücutta dolaşmasını sağlar.

Portakal suyu ise bağ dokuları ve tendonları güçlendiren C vitamini içerir.

Meyve suyu karışımını yapmak için şu malzemelere ihtiyacınız var.

1 su bardağı doğranmış ananas

Yarım su bardağı yulaf ezmesi

2 bardak su

1 su bardağı portakal suyu

1 çubuk tarçın

İstege bağlı organik balYapılışı:

Su ve yulaf ezmesini bir tencerede bir kaç dakika pişirin. Yulaf ezmesi iyice piştikten sonra soğumaya bırakın. Portakal suyu, yulaf, tarçın, ananas ve balı bir blenderda karıştırın. Tüm malzemeler iyice karıştıktan sonra eğer kıvamı koyu kaldıysa biraz daha su ekleyebilirsiniz.

En iyi sonuçları almak için karışımı her gün içmeniz gereklidir. Beş gün düzenli içtiğinizde diz ve eklem ağrılarınızın geçtiğini göreceksiniz.

Eğer ağrılar uyguladığınız küre rağmen devam ediyorsa ve bir haftadan fazla diz ağrısı çekiyorsanız basit bir yıpranma probleminden fazlasını yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda doktorunuza danışmanızı öneririz.Kaynakça:

(http://positivemed.com/2016/09/19/joint-pain-3/2/)

(https://yourhandydoctor.com/joint-pain-knee-elbows-hands/)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.