Ev Reçeteleri

Bu Karışımı İçen HASTA OLMAYI UNUTSUN! Elma – Limon – Zencefil KÜRÜ

ELMA, LİMON VE ZENCEFİLLE TOKSİNLERİ ATIN!

Obez veya kilolu görünmeyen kişilerin bile boşaltım sisteminde 10 kiloya kadar atık maddenin birikebileceğini biliyor musunuz?  Bu zehirli maddeleri vücutta taşımak daha fazla kilo, stres ve sağlık problemi olarak bize dönebilir. Kabızlık, ishal ve bağırsak sağlığı ile ilgili pek çok rahatsızlık bağırsaklardaki toksinlerden kaynaklanır.Bu tür rahatsızlıklar aslında beslenme rejimizin dengesiz olmasının bir sonucudur. Vücudu temiz tutan gıdalar yemeyi ihmal ettiğimizde sindirim sisteminde toksinler birikir. Sindirim sistemini temizleyen gıdalar yedikçe vücudumuz doğal olarak sağlıklı kalır.

Sindirim sistemini sağlıklı tutmak ve özellikle bu üçlü karışımı içmenin bize sağladığı faydalar şunlardır:

1. Kabızlığa engel olur

Kirli bir kolonun en göze çarpan belirtilerinden biri kronik kabızlıktır. Sindirim sisteminin çalışma hızının düşmesi daha çok toksinin birikmesi anlamına gelir. Kabızlık ayrıca hemoroit ve varis oluşumuna zemin hazırlar.2. Enerjiyi arttırır

Düzenli kolon temizliği bedenin enerji seviyesinde gözle görülür bir artışa neden olur. Biriken ve katılaşan atık maddelerin boşaltımı normalden çok daha fazla enerji gerektirir. Temiz bir kolon ile bu enerji bedenin kendini iyileştirmesinde kullanılır. Ayrıca temiz bir sindirim sistemi vitamin ve besin maddelerinin daha kolay emilmesini sağlar. Yüksek enerji ayrıca kan dolaşımını hızlandırır.

3. Konsantrasyonu arttırır

Beslenme rejiminin yeterli olduğu bir durumda bile bağırsak çeperi ile besin maddeleri arasına giren toksinler bu maddelerin vücuda aktarılmasını engelleyebilir. Bu durum konsantrasyon eksikliği ve kafa karışıklığına neden olur. Temiz bir kolon ile zihniniz berraklaşır ve daha kaliteli uyursunuz.4. Kilo verdirir

Lif yönünden zayıf gıdalar lifli gıdaların ancak çeyreği kadar bir hızla sindirim sisteminde ilerler. Gıdaların yavaş ilerlemesi bağırsak duvarlarına ekstra bir mukus tabakasının yapışmasıyla sonuçlanır. Bu tabakadan kurtulduğumuzda ciddi miktarda bir ağırlığı atmış oluyoruz. Ayrıca temiz bir kolonla metabolizma daha hızlı çalışacağı için vücudun kilo vermesini kolaylaşacaktır.

Kolon temizliği için şu kolay ve etkili tarifi kullanabilirsiniz.

Zencefil, Elma, Limon kürü

Malzemeler

1- Yarım limonun suyu

2- Yeşil elma

3- Bir ceviz büyüklüğünde zencefil

4- Katı meyve sıkacağıHazırlanışı:

Tüm malzemeleri katı meyve sıkacağından geçirin ve için. Sabahları kahvaltıdan 40 dk. önce içmeniz tavsiye edilir. Haftada 2-3 kere içmeniz yeterlidir. Tarifi uygularken gün boyu 2 litre su içerek toksinlerin atılmasını hızlandırabilirsiniz.
Kaynakça:

(https://understandingcompassion.com/articles/this-healthy-ginger-apple-and-lemon-mixture-will-flush-pounds-of-toxins-from-your-body/)

(https://www.gaiam.com/blogs/discover/10-benefits-of-colon-cleansing)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.