Ev Reçeteleri

BUNU EVİNDE KULLAN VE SİNEKLERDEN VE KARINCALARDAN KURTUL!
Şimdi vereceğimiz tarifi kullandığınızda 1 saat içinde evinizdeki tüm sinekler ve karıncalar kendiliğinden gidecek. Tamamen doğal bir yöntemle ve bu minik canlılara zarar vermeden evinizi haşereden temizlemiş olacaksınız.
Sıcak ve nemli hava sineklerin çoğalmasına neden olur. Dereceler 30’u bulduğunda sinekler ve sivrisinekler en aktif zamanlarını yaşarlar. Sinekler masum gibi görünse de aslında pek çok hastalığı taşıma ve yayma özelliğine sahiptirler. Bu sebeple evlerimizden uzak durmaları gerekiyor. Bizler karınca ve sinekleri rahatsız edici bulsak da tüm canlıların doğanın dengesini korumada bir görevi olduğunu unutmayalım. Bu sebeple doğal ve onlar için zararsız yöntemlere başvurmak en iyisi. Bu doğal reçeteyi evimizde bizde denedik ve sineklerin ve karıncaların doğal olarak gittiklerini gördük. Videonun son bölümünde özellikle geceleri rahatsız eden sivrisinekleri odanızdan uzak tutacak bir yöntem daha paylaştık. Videonun tamamını izleyerek bu yöntemi de öğrenmenizi tavsiye ederiz.
Hazırsanız sinek ve karınca kovan ilk reçetimizi anlatmaya başlayalım:
İçinde kullanacağımız ilk malzeme sirke. Sirke sinek ve karıncaların hiç hoşlanmadığı keskin bir kokuya sahiptir. İkinci malzememiz öjenol yönünden zengin karanfil. Öjenol sinekleri uzak tutan bir madde. Bu madde aynı zamanda güçlü bir antiseptik ve bakteri gidericidir. Üçüncü malzememiz defne yaprağı. Defne yaprağı haşereleri uzak tutan ve çoğalmalarını önleyen özel bir aromaya sahiptir. Şimdi karşımın içeriğinde bu malzemelerin miktarlarını veriyoruz. Bir kenara not edin lütfen:

2 yemek kaşığı karanfil (toz şeklinde değil)
2 adet orta büyüklükte defne yaprağı
8 yemek kaşığı beyaz sirke
1 bardak su
Nasıl hazırlanır?
Suyun içine karanfil ve defne yapraklarını atarak 10 dakika kadar kaynatın. Ateşten alın ve soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra süzün ve beyaz sirkeyi de ekleyerek sprey şişeye doldurun. Çalkalayarak iyice karışmasını sağlayın.
Bu karışımı sineklerin ve karıncaların olduğu yere sıkın. Karışım karanfil koktuğu için aroması sizi rahatsız etmeyecektir. Bu karışım ev temizliğinde de kullanabilirsiniz. Sirke ve karanfildeki öjenolun bakteri öldürücü etkileri de vardır. Biz evde karınca gelen yerlere gün içinde 3-4 kez bu karışımdan sıktık ve bir gün sonra evde karıncadan eser yoktu. Sineklerin geldiği yerleri ve camları bu karışımla temizlerseniz onlar da yok olacaktır.
BONUS: SİVRİSİNEKSİZ RAHAT BİR UYKU UYUYUN!
Bu çok pratik yöntemle sivrisineklerden doğal olarak kurtulabilirsiniz. Bunun için 8-10 adet karanfil ve bir adet limona ihityacınız var. Ortadan ikiye böldüğünüz limonun üzerine 8-10 adet karanfil saplayıp yatakta baş ucunuza koyduğunuzda sivrisineklerin doğal olarak sizi rahat bıraktıklarını göreceksiniz. Bu yöntemi açık havada, balkonunuzda da kullanabilirsiniz. Rahat ve sivrisinekler tarafından bölünmeyen bir uyku özellikle yaz aylarında sizi hem mutlu edecek hem de sağlıklı tutacaktır.

 
KAYNAKÇA:
1- https://blog.koctas.com.tr/sivrisineklerden-korunma-yollari/?gclid=Cj0KCQjwxb2XBhDBARIsAOjDZ36DYfJLYvS-PRxl6F_4yqm5t_vRILb922iNjt9Cu715XZwCMnlsFCIaAtF4EALw_wcB&gclsrc=aw.ds
2- https://blog.koctas.com.tr/bocekleri-evinizden-uzak-tutmanizi-saglayacak-6-bitki/
3- How to make Mosquito repellent – Natural & Homemade DIY (https://www.youtube.com/watch?v=VxoGX_ydBns)
4- Put This In Your House And You’ll Never See Flies Or Mosquitoes Again (https://www.youtube.com/watch?v=3QEbV1gZJVQ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir