Cilt Bakımı ve Güzellik Pratik Egzersizler

DUDAKLARI DOLGUNLAŞTIRMAK İçin Bu Hareketleri UygulayınDolgun dudaklar hemen her kadının güzelleşmek için ihtiyaç duyduğu özelliklerden bir tanesi. Daha dolgun dudaklara sahip olmak için illa ki bıçak altına yatmak gerekmiyor. Bazı egzersizler ve doğal kürlerle dudaklarınıza çekici bir dolgunluk verebilirsiniz.

Şimdi göstereceğimiz hareketleri yapmadan önce bir bardak su içmenizi tavsiye ederiz. Vücut susuz iken yapılan yüz hareketleri ciltte kırışıklıklara neden olabilir.

Ardından dudaklarınıza nemlendirici dudak kremi sürün. Böylece hareketleri yaparken dudak derisinde çatlak oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Hazırlıklarımızı yaptıktan sonra dudak dolgunlaştırıcı hareketlere geçebiliriz.

1. Monroe hareketi

İlk hareketimiz Marilyn Monroe’nun ünlü öpücüğü. Dudaklarınızı büzün ve parmak uçlarına bastırın. Ardından elinizi çekerken hayranlarınıza bir öpücük gönderin.

– Aynen böyle-

Bu hareketi 15 kere tekrar edin. Hareketi ayna karşısında yaparak yüzünüzün başka bölgelerini kırıştırmadığınızdan emin olun. Özellikle alın bölgesi bu hareketi yaparken kırışabilir.

2. “O” hareketi

Dudaklarınızı büzerek küçük bir o harfi oluşturun. Bunu yaparken nefes verin. Nefes alırken dudakları ilk haline getirin.

Hareketi 10 kere tekrar edin.3. Balık ağzı hareketi

Bu hareket için yanaklarınızın içinde vakum oluşturarak dudaklarınızı balık ağzı gibi yapın. Bu şekilde dudaklarınızı oynatın. Dudaklarınızı 10 kere kapatıp açmaya çalışın. Bu hareket yanak kaslarınızı yoğun biçimde çalıştıracaktır.

4. Şımarık prenses hareketi

Dudaklarınızı iyice birbirine bastırarak büzüştürün. 10 saniye kadar bekleyin ve rahatlayın. Hareketi 3 kere tekrar edin.

5. Kocaman gülme hareketi

Bu harekette ağzımızı kocaman açarak dudaklarımızı geriyoruz. Bu halde yüzümüzde kocaman bir gülümsemeyle 10 saniye durun. Ardından yüzünüzü rahatlatın. Hareketi 3 kere tekrar edin.

6. Yanak şişirme hareketi

Bu hareket için burundan nefes alın. Ardından havayı yanaklarınızdan birine doldurun. 10 saniye boyunca yanağınızdaki havayı bir yanaktan diğerine aktarın.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir