Pratik Egzersizler

GAMZELİ YANAKLAR İÇİN Bu Egzersizleri Yapın
Gamze pek çok ünlüde görüp “keşke bende de olsa” dediğimiz bir yüz özelliği. Nedense gamzeli yanaklar inanılmaz şirin duruyor.

Aslına bakıldığında gamzeler yanak kaslarındaki küçük bir deformasyondan dolayı görülüyor. Deformasyon nedeniyle kısa olan yanak kasları gülünce yanakta çukur bir bölge oluşturuyor.

Gamzeler genetik mirasımızın bir sonucu. Eğer anne veya babanız gamzeli değilse kalıcı gamzelere sahip olmak için pek az yöntem var. Maalesef bu yöntemler de bıçak altına yatmayı gerektiriyor. Neyse ki bazı egzersizlerle geçici de olsa yanaklarınıza şirin gamzeler kondurabilirsiniz.

İşte size gamze oluşturan egzersizler:1. Gülümseyin

Gülümsemek doğal olarak gamze yapmanın en kolay yöntemi. Yüzünüze kocaman bir gülümseme yerleştirdiğinizde gamze çukurları oluşmaya başlar. Kocaman gülümseyen ve gülümser yüz ifadesini uzun süre bozmayan kişilerde gamzeler doğal olarak ortaya çıkar.

2. Parmaklarınızla bastırın

En popüler gamze yapma egzersizlerinden biri de işaret parmaklarıyla yanaklara bastırmaktır. Ayna karşına geçip gülümseyin. Gamzelerin normalde olması gereken yeri tespit edin. Bu bölgeleri bulup beş dakika hafifçe bastırın. Beş dakika sonra yüzünüzü serbest bırakın. Ardından yeniden beş dakika bastırın. Günde 10 dakika ayırarak yanaklarınızda gamze oluşturabilirsiniz.3. Kalemle bastırın

Arkası yuvarlak hatlı bir kalemle gamze noktalarına bastırabilirsiniz. Üstünde silgi olan kurşun kalemler de işinizi görebilir. Elinizde kalem olduğu zamanlarda, kalemi kullanmıyorken gamzelerin üstüne bastırın. Bunu bir alışkanlık haline getirdiğinizde doğal olarak gamzelere kavuşacaksınız. Eşit görünen gamzeler için kalemi arada yazı yazmadığınız elinize alıp hareketi diğer yanağa uygulamayı unutmayın.

4. Makyaj hilesi kullanın

Makyaj malzemelerini doğru kullanarak yanaklarınızda gamze varmış gibi gösterebilirsiniz. Kahve tonlarında gölge yapabileceğiniz bir kalemle gamzenin olması gereken yerin üstünden geçin. Parmaklarınızla iyice yayarak boyayı cilde yedirin ve gölge efektini yakalayın. Ayna karşısında gülümseyerek makyajınızı test edebilirsiniz.

5. Balık ağzı şekli yapın

Çocukken yaptığımız bu komik yüz şekli gamze oluşturmada işinize yarayabilir. Yanaklarınızın içindeki havayı emerek dudaklarınızı balık ağzı yapın. İsterseniz ayna karşısında çalışarak doğru yapıp yapmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde dudaklarınızı aynı bir balık gibi hafifçe oynatın. Günde on dakika bu hareketi yaparak yanaklarınızda gamze oluşturabilirsiniz.Kaynakça:

(https://www.standardmedia.co.ke/ureport/article/2001245748/for-dimple-lovers-5-tricks-to-get-natural-dimples)

(https://www.fashionlady.in/love-dimples-heres-how-you-can-get-dimples-naturally/17827)

(https://www.wikihow.com/Get-Dimples-Naturally)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.