Pratik Egzersizler

KALÇALARINIZI ERİTEN ve Şekle Sokan ALTI EGZERSİZ
Türk hanımlarının en çok şikayet ettiği ve eritmekte en çok zorlandığı bölge kalçalardır. Bu bölge aslında günde sadece 5 dakika gibi kısa bir zaman ayırarak şimdi vereceğimiz egzersizlerle kolayca şekle sokulabilir. İşin sırrı egzersizleri her gün yapmak ve yediklerinize dikkat etmek. Bu egzersizlerle beraber az yağlı ve az karbonhidratlı bir yeme düzeni benimsemeniz çok önemli. Ayrıca günde 2 litre su içmeyi de ihmal etmeyin.

Hazırsanız egzersizleri yapmaya başlayalım:1-KALÇA KÖPRÜSÜ:

Kalça köprüsü hareketi hem kalça bölgenizi hem de karın bölgenizi aynı anda incelten muhteşem bir hareket. Bu hareket için yere sırt üstü uzanın. Dizlerinizi bükün ve kollarınızı düz bir şekilde yanlara uzatın. Kalçanızı yerden yukarı doğru kaldırıp indirin. Kalçanızı yukarı kaldırdığınızda 3-4  saniye bekleyin. Hareketi 25-30 kere tekrar edin.2- TEK AYAK HAVADA KALÇA KÖPRÜSÜ:

Bu sefer deminki hareketin değişik bir versiyonunu yapıyoruz. Kalça köprüsü hareketindeki gibi yere sırt üstü uzanın. Bu sefer tek bacağınızı düz uzatın ve diğer bacağınızın yardımıyla kalçanızı yukarı kaldırıp indirin. Hareketi her iki bacak için de ayrı ayrı yapın. Her bacak için 20 kere tekrar edin.

3- YANA BACAK AÇMA EGZERSİZİ:

Bu hareket kalça ve iç bacak kaslarını aynı anda çalıştırır. Bu egzersiz için ellerinizin ve dizlerinizin üzerinde durun. Dizinizi bükük vaziyette yana kaldırın. İçinizden 2 ye kadar sayın ve bacağınızı düzleştirin. Tekrar dizinizden bükerek aşağı indirin. Her iki bacak için hareketi 20şer kere tekrar edin.4- EŞEK TEKMESİ:

Bu ismi komik ama kendi çok faydalı egzersiz için ellerinizin ve dizlerinizin üzerinde durun. Sağ bacağınızı doksan derece bükülü tutarak yukarı doğru kaldırın. Dizinizden yukarısı yere paralel olacak şekilde kaldırılmalıdır. Sonra yavaşça ilk pozisyona geri dönün. Her iki bacak için hareketi 20 kere tekrar edin.

5- REVERANS HAREKETİ:

Saray soylularını karşılama hareketinin kalça erittiğini bilmek gerçekten ilginç. Bu harekette ellerinizi belinize koyuyorsunuz ve bacaklarınızı omuz hizasında açıyorsunuz. Sol bacağınızı arkaya atarken her iki dizinizi de bükerek reverans yapıyorsunuz. Aynı hareketi sağ bacak içinde tekrarlıyorsunuz. Her iki bacak için 15 tekrar yapmanız yeterli olacaktır.

6- GÖKKUŞAĞI HAREKETİ:

Bu çok renkli hareket hem bacak, hem göbek hem de kalça kaslarımızı çok güçlü bir şekilde çalıştırıyor. Dizleriniz ve elleriniz üzerinde durun. Sol bacağınızı düz bir şekilde yana uzatın. Aynı bacağınızı arkadan yarım daire çizerek diğer ayağınızın üzerinden geriye uzatın. Tekrar yana getirin. Bu şekilde tek bacak için 20 tekrar yapın. Ardından diğer bacakla hareketi 20 kere daha tekrar ederek egzersiz serisini bitirin.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir