Cilt Bakımı ve Güzellik

KEŞKE BUNLARI DAHA ÖNCE BİLSEYDİM diyeceğiniz güzellik tüyolarıGüzellik endüstrisi bazen çok sıradan gündelik bakımlar için oldukça pahalı ürünler satabiliyor. Halbuki bazı tüyolarla bu ürünleri kullanmadan da istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Hem zaman hem de para yönünden tasarruf ettiren ve her kadının bilmesi gereken güzellik tüyolarına hep birlikte göz atalım.

1. Temiz saçlar

Yağlı saçları olan kişilerin en büyük problemi şüphesiz ki saçlarını daha uzun süre temiz tutmak. Özellikle ince saç telleri daha fazla kir tutmaya meyillidir. Şampuanınıza bir miktar deniz tuzu koyduğunuzda saçınız daha uzun süre temiz kalacaktır.

2. Kalın kirpikler

Uzun ve kalın kirpiklerin kadınları ne kadar çekici yaptığını biliyoruz. Eğer kirpikleriniz o kadar iyi durumda değilse şu formülü deneyin. Hint yağı, E vitamini ve aloe vera jelini bir kapta karıştırın. Gece yatmadan önce karışımı bir maskara fırçasıyla kirpiklere uygulayın. Bir kaç hafta sonra kirpikleriniz muhteşem görünecektir.

3. Göz altındaki koyu halkalar

Yorgunluk ve uykusuzluğun belirtisi göz altı halkaları güzelliğinizi bozabilir. Bunun için öğütülmüş kahve ile hindistan cevizi yağını karıştırın. Karışımı göz altlarınıza haftada üç kez uygulayın. Halkalar kaybolacaktır.

4. Selülitler

Selülit dengesiz beslenme kadar kalıtım yoluyla da geçen bir problem. Kurtulma yöntemi ise gayet basit. Biraz kil, rendelenmiş zencefil ve ılık suyu karıştırıp macun kıvamına getirin. Sorunlu bölgeye sürüp üzerini streç film ile kapatın. Bu uygulamayı gün aşırı bir hafta boyunca yapın. Farkı göreceksiniz.

5. Güçlü tırnaklar

Bazı kadınlar tırnaklarının kırılganlığı nedeniyle onları uzatmakta çok zorlanıyor. Sağlıklı tırnakların formülü çok basit: Hindistancevizi yağı, bal ve lavanta yağını karıştırın. Karışımı tırnaklarınıza her gün bir kere uygulayın. Kısa zamanda sağlıklı tırnaklara kavuşacaksınız.

Daha süslü tırnaklar için tıklayın!
AliExpress.com Product – 400Pcs 1.2mm/2mm/3mm/4mm Silver Round Rhinestones For Acrylic UV Gel Nail Art

6. Siyah noktalar

Hormonal değişiklikler ve hijyen eksikliği ciltte siyah nokta oluşumuna yol açar. Siyah noktalardan kurtulmak için un, bal ve ılık suyu karıştırın. Pamuğa dökün ve problemli alanın üzerine bastırın. 10 dakika sonra çıkarabilirsiniz.

7. Koyu renk koltuk altı

Zararlı bakteriler, nem ve sürekli deodorant kullanımı koltuk altına koyu bir renk verebilir. Bu sorunu çözmek için rendelenmiş patatesi koltuk altına yapıştırıp 10 dakika bekleyin. Bu uygulamayı her gün bir kere yapın.

8. Sertleşmiş topuklar

Uzun yürüyüşler topuklarınızdaki deriyi kalınlaştırabilir. Topuk derisini yumuşatmak için organik elma sirkesi ve karbonatı ılık suya dökün. Ayaklarınızı 15 dakika bu suda tutun.

9. Diş beyazlatma

Diş beyazlatıcı macunlar dişlerinize hassaslık veriyorsa şu formülü deneyebilirsiniz. Karbonatla ezilmiş çileği karıştırın. Dişinizi bu karışımla fırçalayın.

10. Parlak cilt

Gün ilerledikçe yüzünüzde yorgunluk belirtileri görülebilir. Yüzünüzün uzun süre taze görünmesi için aloe vera jelini suyla karıştırın. Karışımı spreyli şişeye boşaltın ve tazelenmek için cildinize sıkın.Kaynakça:

(https://holisticfamilytips.com/15-surprising-beauty-hacks-youll-wish-youd-known-about-sooner/)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.