Diyet Ev Reçeteleri

Kilo vermek İçin yatmadan önce bu İçeceği İçinTek bir içecekle kilo vermek mümkün olsa ne kadar güzel olurdu değil mi? İnanması güç ama böyle bir içecek var. Üstelik hazırlaması da son derece kolay. Bu içecek düzenli içildiğinde kısa zamanda kilo vermenizi sağlıyor. Her gece yatmadan önce bir bardak içerek vücuttaki yağların yakılmasını hızlandırabilirsiniz. İçeceği her gece düzenli içerek ve ertesi sabah yarım saat kadar hafif spor yaparak bir kaç günde incelmeye başlayacaksınız.

Gece uyurken vücutta yağ oluşumu hızlanır. Çünkü vücudumuz hareketsiz olduğu için yağların yakılması gündüz olduğu kadar hızlı gerçekleşmez.  Bu içecekteki malzemeler yağların parçalanmasını kolaylaştırır. Böylece gece uyurken kilo vermeye devam edersiniz.

Peki bu nasıl mümkün oluyor?

İçeceğimizdeki malzemelerin hepsi yağ yakma özelliğine sahip. Böylece gece uyumadan önce içtiğinizde metabolizmanız yavaşlamıyor ve yağ yakmaya devam ediyor.

İlk malzememiz salatalık. Salatalık diyet yapan herkesin mutfağında bulunması gereken bir gıdadır. Salatalık bol su içerir ve düşük kalorilidir. Bir büyük salatalıkta sadece 14 kalori bulunur. Salatalık içeceğimize harika bir lezzet ve ferahlık katar.

İkinci malzememiz maydanoz da düşük kalorili, bol miktarda antioksidan, vitamin ve mineral içeren bir bitkidir. Maydanozdaki mineraller vücudun su tutmasını önler. Maydanoz sadece kilo vermeye yardımcı olmakla kalmaz. Mide şişkinliğinden dolayı normalden daha kilolu görünmenize de engel olur.

Üçüncü malzememiz zencefil metabolizmayı ve yağ yakımını hızlandırır. Ayrıca kabızlığa iyi gelen zencefil sindirim sistemini çalıştırarak daha düz bir karına sahip olmanızı sağlayacaktır. Diğer malzemelerle birleştiğinde zencefil aşırı yeme isteğini azaltır ve kilo vermeyi kolaylaştırır.

Dördüncü malzememiz ise limon suyu. Limonun suyu vücutta birikmiş toksinleri atar. Vücutta toksin birikmesi kilo almanın nedenlerinden biridir. Ayrıca limonda bulunan flavonoidler kilo almaya engel olur. Bunun yanı sıra limondaki C vitamini de kilo vermeye yardımcıdır. Böylece tüm sindirim sisteminiz kolayca kilo vermeye ve yağ yakmaya hazır hale gelecektir.

Beşinci ve son malzememiz aloe vera suyu. Aloe vera antioksidan içeriğiyle vücuttaki serbest radikallerin atılmasına yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandıran aloe vera fazla yağlardan kurtulmak için birebirdir. Ayrıca laksatif etkisiyle aloe vera suyu bağırsakların daha iyi çalışmasını sağlar ve bedenin doğal dengesini korumasına yardım eder.İsterseniz tarife geçelim.

Malzemeler:

1 limon

1 salatalık

1 yemek kaşığı rendelenmiş zencefil

1 yemek kaşığı aloe vera suyu

3 sap maydanoz

Yarım su bardağı su

Hazırlaması ise son derece basit. Tüm malzemeleri karıştırın. Blenderdan geçirin ve gece yatmadan önce bir bardak için.

Unutmayın ki kilo verme hızı kişiden kişiye göre değişir. Gün içinde yediklerinizin etkisi kilo vermede büyük rol oynar. Ayrıca bir süre doymuş yağlı gıdalar ve karbonhidratlardan uzak durmanız fayda sağlayacaktır.

İçeceğin daha çok işe yaraması için günde 1,5 – 2 litreye yakın su içmenizi öneririz. Böylece vücuttaki toksinleri atmanız hızlanır.

 Bu karışımı düzenli içerek kısa zamanda kilo vereceksiniz.Kaynakça:

1- (https://steptohealth.com/drink-a-glass-of-this-drink-before-going-to-sleep-and-reduce-belly-fat/)
2- (http://www.healthyfoodstyle.com/drinking-this-before-going-to-bed-burns-belly-fat-like-crazy/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.