Ev Reçeteleri

Kirpikleri Hızlı ve Gür Çıkarma FormülleriDaha kalın kirpiklere sahip olmak ister misiniz? Kirpikleriniz istediğiniz hızda uzamıyor mu? Yalnız değilsiniz.

Pekçok kişi daha kalın kirpiklere sahip olmak ister. Kalın kirpikler gözlerin güzelliğini ortaya çıkarır.

Kirpiklerin ince olmasının ardında yatan nedenler kısaca şunlar: İleri yaş, bazı sağlık sorunları, beslenme eksikliği, göz enfeksiyonu ve hormonal değişiklikler.

Ayrıca gözleri fazla ovuşturmak ve gün sonunda makyajı silmeyi unutmak da narin kirpiklere zarar veren alışkanlıklardır.

Kirpiklere sağlık kazandırmak için öncelikle onlara bakımlı tutmanız gerek.

Ayrıca şimdi vereceğimiz bazı basit uygulamalarla kirpiklerinizi sıklaştırabilirsiniz.

Yalnız unutmayın ki bu uygulamalar farklı kişilerde farklı sonuçlar verir. Uygulamanın işe yaraması için birkaç hafta veya ay geçmesi gerekebilir.

Size uygun uygulamayı bulmak için onları test etmeniz gereklidir.

1. Hint yağı:

Hint yağı kirpiklerin büyümesine yardımcı olur. Ayrıca büyümeyi engelleyen zararlı bakterileri öldürür.

  • Gece yatmadan önce temiz bir fırça veya pamuk yardımıyla kirpiklerinize hint yağı sürün. İsterseniz hint yağına E vitamini yağı da ekleyebilirsiniz. Yağ gece boyunca kirpiklerinizde kalsın. Sabah olunca yüzünüzü durulayın.

  • Ayrıca iki yemek kaşığı hint yağı ile iki yemek kaşığı aloe vera jelini de karıştırabilirsiniz. Aynı önceki kür gibi uygulayın, bir gece bırakın ve sabah durulayın.

Bu kürlerden birini her gün iki-üç ay boyunca uygulayın.

2. Zeytin yağı

Zeytinyağı düzenli uygulamayla kirpikleri besler ve kalınlaştırır. Ayrıca kirpiklerin siyah rengini muhafaza eder.

  • Gece yatmadan önce temiz bir rimel çubuğu veya pamukla ılık zeytinyağını kirpiklerinize sürün. Bir gece boyunca bırakın ve sabah ılık suyla durulayın. Bu kürü birkaç ay boyunca, kirpikleriniz sağlığına kavuşana kadar uygulayabilirsiniz.3. Aloe Vera

Kirpikleri güçlendirmenin en etkili yollarından biri de vitamin yönünden zengin aloe vera.

Aloe vera ayrıca kirpiklerinizi nemli tutacaktır.

  • Yatmadan önce rimel çubuğu veya pamukla kirpiklerinize aloe vera jeli sürün. Bir gece bırakın. Sabah ılık suyla durulayın.

  • Ayrıca bir yemek kaşığı aloe vera jeli, bir yemek kaşığı jojoba yağı ve bir yemek kaşığı koyu demlenmiş papatya çayını karıştırabilirsiniz. Bu karışımı günde iki kez temiz bir rimel çubuğuyla kirpiklere sürün. On beş dakika bekledikten sonra durulayın.

İşe yaraması için bu kürlerden herhangi birini birkaç ay boyunca her gün deneyin.

4. Yumurta

Yumurta protein yönünden zengin olduğu için kirpiklerin kalın çıkmasına yardımcı olur. Ayrıca yumurtadaki vitaminler kirpiklere hacim kazandıracaktır.

  • Bir yumurta ile bir yemek kaşığı gliserini karıştırın ve kreme benzer, kıvamlı bir karışım haline gelene kadar iyice çırpın. Karışımı pamukla kirpiklerinize sürün. On beş dakika bekledikten sonra soğuk suyla durulayın. Bu kürü birkaç ay boyunca haftada üç kere uygulayın.

5. Yeşil çay

Yeşil çayın içindeki flavonoidler kirpiklerinizin kalın çıkmasını ve hızlı uzamasını sağlar.

  • Bir fincan şekersiz yeşil çay demleyin ve soğumaya bırakın. Kulak temizleme pamuğu ile yeşil çayı kirpiklerinize iyice yedirin. On beş dakika bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın. Bu kürü birkaç ay boyunca günde iki kez uygulayın.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir