Cilt Bakımı ve Güzellik

Koreli kadınlardan cildi gençleştiren altı doğal kürSiz de cildi gençleştirmeyi vaad eden ürünlere çuval dolusu para akıtanlardan mısınız? Cüzdanınızı boşaltmaktan başka işe yaramayan akne ve kırışık tedavilerinden bıktınız mı? Belki de cildinize güzellik kazandırmak için tüm bunları bir kenara bırakıp doğal kürlere yönelmelisiniz.

İsterseniz Koreli kadınların genç kalmak için kullandığı doğal kürlere hep birlikte göz atalım.

1. Yosun maskesi

Yosun cilde faydalı bir bitkidir. Ilık suda beklettiğiniz yosunları cildinize uygulayarak kolayca cilt maskesi yapabilirsiniz. Yosunun 15 dakika suda kalması yeterlidir. Bu kürle yosundaki vitamin ve mineralleri alırken cildinizi bakterilerden de temizlemiş olacaksınız.

2. Sıcak havlu masajı

Cilde sıcak kompres uygulamak kan dolaşımını hızlandırır. Ayrıca gözenekler açılır ve cilt rahat bir nefes alır. Sıcak havlu masajı uygulamak için sıcak suya batırılmış temiz bir havluya ihtiyacınız var. Havluyu sıcak sudan çıkarır çıkarmaz suyun fazlasını sıkın. İsterseniz havluyu birkaç dakika mikrodalga fırında ısıtabilirsiniz. Ardından havluyu yüzünüze yerleştirin. Sıcak havluyla yüzünüze 15 dakika masaj yapın. İşiniz bittiğinde yüzünüze nemlendirici bir yağ sürmeyi unutmayın.3. Cildi hemen nemlendirin

Cildinizi en iyi şekilde nemlendirmek için nemlendiriciyi banyo sonrası kurulandıktan hemen sonra uygulayın. Banyo yaparken gözenekler açıldığı için, kurulandıktan sonra 10 saniye içinde nemlendirici sürmek en iyi etkiyi verecektir.

4. Limon kürü

Limonda bulunan sitrik asit gözeneklerde biriken kiri, yağı ve ölü deri hücrelerini temizler. Bu kürü uygulamak için yarım limonu bir kaseye sıkın. Pamuk topu limon suyuna batırıp cildinize uygulayın. Limon cildinizi parlatacak ve taze bir görünüme kavuşturacaktır.

5. Soya sütü

Soya sütü Kore’deki profesyonel güzellik uzmanlarının kürlerinde sıklıkla kullandığı bir malzeme.

Gazlı bezi soya sütüne batırın ve cildinize nazikçe masaj yaparak yedirin. Sütün cildinizi beslemesi için 15 dakika beklemek yeterlidir. Bu kürü haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

6. Deniz tuzu kürü

Deniz tuzu cildinizi dezenfekte ederken siyah noktaları da temizler. Zarar görmüş deriyi tedavi eder ve kızarmış, iltihaplı bölgeleri iyileştirir. Bir yemek kaşığı deniz tuzunu bir bardak ılık suya dökün. İyice karıştırarak tuzun erimesini sağlayın. Ardından bir pamuk topunu tuzlu suyla ıslatın ve yüzünüzü silin. Bu esnada yüzünüzde kesik veya çizik varsa bu bölgelerden uzak durun.Kaynakça:
(https://hygo.com/pretty/7-korean-secrets-to-make-your-skin-healthy-and-shiny/)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.