Cilt Bakımı ve Güzellik

Saç Rengini Açmanın Altı Doğal YoluGüzelliği tamamlamanın sık kullanılan yöntemlerinden biri de saç rengini açık tonlara boyamak. Yalnız saç boyalarında saçınıza ve ciğerlerinize zarar verebilecek kimyasallar olabilir. Bu nedenle saç rengini açmanın doğal yöntemlerini sizler için araştırdık.

1. Papatya çayı

Papatya çayıyla saç renginizi kolayca açabilirsiniz. İki bardak kadar papatya çayı demleyin ve soğumasını bekleyin. Soğuk papatya çayını rengini açmak istediğiniz bölgelere uygulayın. Yarım saat kadar güneşte kalın ve papatya çayının saçınızda kurumasını sağlayın. Ardından şampuanla yıkayabilirsiniz.

2. Limon

Saç rengi açmanın en popüler yöntemlerinden biri de limon kullanmak. Limonda bulunan sitrik asit saç rengini açmaya yardımcı olacaktır. Bir bardak suya iki yemek kaşığı limon ekleyin. Bu karışımı saçınıza uygulayın. Ardından güneşe çıkarak saçınızda kurumasını bekleyin. Bu yöntemle sonuç almak için birden fazla uygulama yapmanız önerilir.3. Sirke

Organik elma sirkesi ile kendi saç renginiz içinde kızılımsı açık tonlar oluşturabilirsiniz. Elma sirkesi ile suyu aynı oranda karıştırın. Spreyli şişe ile tüm saça uygulayabilir veya pamuğa dökerek belli bölgelere uygulayabilirsiniz. Yarım saat kadar bekleyin ve durulayın.

4. Tarçın

Tarçın hem saç rengini açar hem de saçınıza muhteşem bir koku verir. Yarım yemek kaşığı toz tarçını avucunuzu dolduracak kadar saç kremiyle karıştırın. Karışımı saçınıza bir tarakla eşit miktarda yayın. Ardından bir bone veya havlu ile saçınızı kapatarak karışımın kurumasını önleyin. En etkili sonuç için karışımı bir gece boyunca başınızda tutun ve sabah yıkayın.

5. Bal, tarçın ve zeytinyağı karışımı

Tarçını saç rengi açma özelliği olan balla karıştırarak da kullanabiliriz. 3 yemek kaşığı bala 4 yemek kaşığı toz tarçın ve kıvam vermesi için 2 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Malzemeyi karıştırarak macun kıvamına getirin. Nemli saça uygulayın ve kafanızı boneyle kapatın. 2 saat kadar bekledikten sonra şampuanlayın.

6. Karbonat

Karbonatın beyazlatma özelliğini sadece dişlerde değil saçınızda da kullanabilirsiniz. 1/3 bardak karbonata ılık su ekleyerek macun kıvamına getirin. Yalnız macun çok inceyse işe yaramayacak, çok yoğunsa hemen kuruyup dökülecektir. Bu nedenle orta yoğunlukta bir macun kıvamına gelecek kadar su ekleyin. Macunu saçınıza uygulayın ve yaklaşık 20 dakika bekleyin. Ardından şampuanla yıkayın.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.