Ev Reçeteleri

Sigarayı bıraktıran ve akciğerleri temizleyen MUCİZE TARİFKalabalık şehirler ve endüstriyel bölgeler başta olmak üzere hava kirliliği hemen her yerde. Buna bir de sigara kullanımı eklenince akciğerlerimizi tehdit eden sağlıksız koşullar artıyor.

Sigara içen kişilerde bağımlılığı oluşturan madde nikotindir. Kullanım devam ettikçe beden nikotin almaya alışır. Zaman içinde normal hissedebilmek için beden daha fazla nikotine ihtiyaç duyar. Nikotin yoksunluğu bulantı, huzursuzluk, dikkat eksikliği ve anksiyete gibi belirtiler gösterebilir.

Hiç şüphesiz doğal ve temiz hava her gün soluduğumuz toksinleri vücuttan atmanın en iyi yolu. Ayrıca şimdi vereceğimiz tarif akciğerlerde detoks etkisi yapıyor ve sigarayı bırakmayı kolaylaştırıyor.

Malzemelerimiz zencefil, zerdeçal, soğan ve isteğe bağlı olarak baldan oluşuyor.

Zencefil bulantı hissini gidermesiyle bilinen bir bitkidir. Ayrıca anti-bakteriyel, antiseptik ve iltihap giderici özelliğe sahiptir. Zencefil balgam söktüren ve öksürük gideren pek çok bitkisel tarifte kendine yer bulmuştur.

İltihap giderici ve anti-bakteriyel zerdeçal kanı temizler ve iltihap giderir. Zerdeçal her türlü detoks tarifinin vazgeçilmez bir parçasıdır ve solunum rahatsızlıklarına karşı da sıklıkla kullanılmaktadır. İyileştirici özellikleriyle akciğerde biriken toksinlerin atılmasını sağlar.

Soğan, sigara içen kişileri akciğer hastalıklarına karşı koruyan gıdaların başında gelir. İçerdiği kateşin ve kuersetin bileşenleri sigara içen kişilerde akciğer kanserine yakalanma riskini azaltır.Malzemeler:

* Başparmak büyüklüğünde zencefil kökü

* 400 gram doğranmış soğan

* 2 çay kaşığı zerdeçal

* 1 litre su

* İsteğe bağlı olarak 1 çay kaşığı bal

Yapılışı:

Suyu kaynatın. Su kaynadıktan sonra altını kısın. Suya doğranmış zencefil, soğan ve zerdeçalı ekleyin. Sürekli karıştırarak pişirin. Su yarı yarıya azaldıktan sonra ocağın altını kapatın. Karışımı süzün ve cam bir kavanozda saklayın. Oda sıcaklığında soğumaya bırakın.

İsterseniz karışım soğuduktan sonra bal ekleyebilirsiniz. Böylece bal besleyici özelliklerini korumuş olacaktır.

Karışımı serin, kuru bir yerde saklayın. Eğer mevsim yaz ise buzdolabında muhafaza edin. Günde iki kere tok karnına bu karışımdan iki yemek kaşığı için. Eğer tadı acı geldiyse sulandırarak içebilirsiniz. Bu sırada sigara içmeden geçirdiğiniz süreyi uzatmaya çalışın. Sigarayı bıraktıktan sonraki iki hafta boyunca karışımı düzenli içerek akciğerlerin iyileşme ve detoks sürecini hızlandırabilirsiniz.Kaynakça:

(https://www.davidwolfe.com/detox-lungs-fast-ginger-turmeric-tea/)

(https://simplecapacity.com/2016/01/this-recipe-will-easily-clear-your-lungs-even-if-you-smoke-more-than-5-years/)

(http://www.healthyfoodvision.com/drink-only-3-ingredients-to-clean-the-lungs/)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.