Ev Reçeteleri

Şu üç doğal malzemeyi karıştırarak ağrıdan kurtulunHiç sabahları yoğun bir baş ağrısı veya sırt ağrısıyla uyandığınız oldu mu? Böyle durumlarda çoğumuzun ilk yaptığı şey ecza dolabını açıp bir ağrı kesici almak olur. Yalnız bu çok da sağlıklı bir şey değildir.

Reçetesiz satılan ağrı kesiciler sıklıkla kullanılmasına rağmen uzun vadede sağlığımıza zarar vermektedir. Popüler ağrı kesiciler hatta ateş düşürücüler düzenli kullanıldıklarında bazı yan etkilere sebep olurlar.

Karaciğer hasarı, asit reflü ve göğüs ağrıları bu yan etkilerden bazılarıdır.

Yan etkiler bununla kalmıyor. Ağrı kesiciyi sık kullanırsanız zamanla etkisini kaybedecektir. Bugün işe yarayan ağrı kesici gelecekte ağrınızı gideremeyebilir.

Neyse ki ağrıyı gideren daha sağlıklı bir alternatifler mevcut.

İsterseniz ağrı kesici ve iltihap giderici bu doğal formüle hep beraber bakalım.

Formülümüzün ilk malzemesi biberiye: Biberiye kas, eklem, artirit ve baş ağrılarına iyi gelir. İçinde iyileştirici özellikleri olan 29 farklı kimyasal bileşen bulunur. Sıradan ağrıları tek başına rahatlıkla geçirebilir.

İkinci malzememiz zeytin yağı: Zeytin yağı ağrıyan eklem ve kaslara masaj yaparak yedirildiğinde şişkinliği alır ve uygulanan bölgeyi rahatlatır. Ayrıca biberiyenin uygulanırken buharlaşmadan kalmasını sağlar.

Son olarak tuz sinirlerin birbiriyle iletişimini kuvvetlendirerek kas ağrısını önleyen elektrolitleri içerir.
Eğer ağrınız yoğunsa Himalaya tuzu yerine daha fazla magnezyum içeren Epsom tuzu kullanabilirsiniz.İsterseniz tarife geçelim:

Malzemeler:

  • 20 yemek kaşığı sızma zeytin yağı
  • 5 damla biberiye yağı
  • 10 yemek kaşığı Himalaya tuzu (veya Epsom tuzu)

Tüm malzemeleri kapaklı bir kavanozda karıştırın. Ağzını kapatın ve 48 saat dinlendirin. Ağrı çektiğiniz zaman istediğiniz bölgeye uygulayın. Eğer baş ağrınız varsa karışımı şakaklarınıza sürün. Öncelikle bir kaç dakika masaj yaparak yedirin. Ardından 20 dakika bekleyin. Süre sonunda nemli bir bezle karışımı silebilirsiniz. Ağrılardan kurtulmak için 10 gün boyunca kürü uygulayın.

Kaynakça:

(http://www.bestherbalhealth.com/homemade-painkiller/)
(https://dailyhealthpost.com/oil-pain/)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.