Cilt Bakımı ve Güzellik Faydalar ve Zararlar

Kahve telvesinin faydalarıKahve sabahları uyanmak için kullandığımız en iyi yardımcılardan biri. Bunun dışında kahvenin sağladığı pek çok fayda mevcut.

İster Türk kahvesi, ister filtre kahve içiyor olun telvesiyle yapabileceğiniz işler saymakla bitmez.
Bu listeyi gördükten sonra kahve telvesini atmadan önce bir kez daha düşüneceksiniz.

1. Haşereleri kovmak:

Kahve telvesi her türlü haşereyi uzak tutmada çok işe yarar. Karınca, salyangoz ve bir çok böcek kahve kokusunu sevmez. Kahve telvesini istediğiniz yerlere dökerek evinizi böceklere karşı koruyabilirsiniz.

2. Yemek kokularını gidermek:

Kahve telvesini kullanarak yemek kokularını giderebileceğinizi biliyor musunuz? İçtiğiniz kahvelerin telvesini kapaksız bir kapta biriktirin. Buzdolabının dibinde bir yere yerleştirin ve bir kaç hafta boyunca bırakın.
Bu sırada yeni kahve telvesi biriktirin.

Açık kaptaki telve tüm yiyecek kokularını içine aldığında artık kötü kokmaya başlayacaktır. İsterseniz kötü kokuları hapsetmiş telveyi bitki diplerine dökebilirsiniz. Bu doğal gübre toprağın içinde çözülecek ve bitkilerinizi canlandıracaktır.

3. Ölü derilerden kurtulmak:

Pütürlü dokusu sayesinde kahve telvesi doğal bir peeling malzemesidir. Sıcak suya veya hep kullandığınız cilt kremine telve ekleyin. Ardından cildinize iyice yedirerek ölü derilerin dökülmesini sağlayın. Duruladıktan sonra cildiniz dümdüz ve yumuşacık olacaktır.4. Saça bakım yapmak:

Kahve ile saçınızı temizleyebilirsiniz. Eğer sık sık saç bakım ürünleri kullanıyorsanız saçınız üstündeki maddelerle ağırlaşır ve söner. Kahve saçta biriken artık malzemeleri temizleyerek saçınızın parlamasını sağlar. Şampuan kullanmadan önce bir avuç kahve telvesiyle saçınıza ve kafa derinize masaj yapın. Telvenin pütürlü yapısı kalıntıların saçınızdan ayrılmasını sağlayacaktır. Yalnız masajı nazikçe yapmanızı öneriyoruz. Böylece saçınız zarar görmeyecektir. Sonrasında saçı normal bir biçimde durulayarak kalıntılardan kurtulabilirsiniz.

5. Selüliti gidermek:

Selülitin nedenleri dengesiz beslenme, uzun süreler boyunca oturma, sigara tüketimi ve genetik yatkınlıktır. Masajla uygulandığında kahve telvesinin selülitleri azalttığı bilinmektedir. Kahve telvesi ve sıcak suyla bu kürü uygulayabilirsiniz. Selülitli bölgeye haftada iki kez on dakika boyunca ıslak kahve telvesini uygulayın. Düzenli uygulamayla bir ay içinde gözle görülür sonuçlar almaya başlayacaksınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.