Diyet Ev Reçeteleri

Göbeğinizi Bu Tariflerle Sarınca Hızla Eriyeceksiniz!Göbek bölgesinde biriken ve bir türlü erimeyen yağlardan şikayetçiyseniz size güzel bir haberimiz var. Birazdan vereceğimiz kolay tariflerle ve göbeğinizi streç filmle sararak bu yağlardan kurtulmanız mümkün. Bu tariflerde metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakımını mümkün kılan malzemelerle kendi kendinize evinizde yapabileceğiniz göbek sarma yöntemi hem kolay hem de inanılmaz iyi sonuç veriyor. Cildinizin tüm bu malzemelere alerjisi olup olmadığını kontrol etmeden yapmamanızı öneririz. Şimdi hep beraber bu tariflere göz atalım:

1- İlk tarifimizde yağ yakımında mucizeler yaratan zencefil kullanıyoruz. İşte malzemeler ve kullanımı:

1 yemek kaşığı toz zencefili nemlendirici olarak kullandığınız herhangi bir vücut kremiyle karıştırıyorsunuz. Ardından bir havluyu dayanabileceğiniz kadar sıcak bir suyla ıslatıp göbek bölgesinde tutuyorsunuz. Bu şekilde gözenekler açılıyor ve karışımın etkisi iki katına çıkıyor. Havlu ılınmaya başlayana kadar 5 dakika bekleyin. Bir sonraki aşamada hazırladığınız karışımı göbeğinize sürün. Kalın bir tabaka sürmeye çalışın. En son olarak streç filmle tüm göbek bölgesini orta sıkılıkta sarın. Çok sıkı sarmanıza gerek yoktur. Sardıktan sonra çok fazla hareket etmeyin ve oturmaya ya da uzanmaya çalışın. 1 saat tutmak yeterli olacaktır. Hafif yanma yapabilir ama zararlı değildir. Kullanımdan sonra ılık bir duş alarak sürdüğünüz bölgeyi suyla iyice temizleyin.2- İkinci tarifimizde vücudu toksinlerden arındırma ve hücrelerin daha fazla oksijen almasına izin veren bentonit kil kullanıyoruz. Bu kil antibiyotik özellikleri olan yaraları ve egzamayı da tedavi etmede etkili  çok şifalı bir malzeme. Bu sarma işlemi hem yağları eritmede hem de sarkık göbek ve doğum izlerini gidermede etkili. İşte malzemeler ve kullanımı:

1 orta boy kase bentonit kile 1 yemek kaşığı deniz tuzu, 2 yemek kaşığı sızma saf zeytin yağı ve yarım bardak su ekleyerek iyice karıştırıyoruz. Karışımın yoğunluğunu ayarlamak için daha fazla su katabilirsiniz. İlk tarifteki gibi sıcak havluyla göbeğinizi sarıp gözeneklerin açılmasını sağladıktan sonra killi karışımı çatlakların ve sarkıkların üzerine sürün. Ardından vücudunuzu streç filmle orta sıkılıkta sarın. 45 dakika bekletmek yeterli olacaktır. Kullanımdan sonra ılık bir duş alarak sürdüğünüz bölgeyi suyla iyice temizleyin.

3- Bu tarifimizde cildi sıkılaştıran ve hatta selülitleri giderme özelliğiyle ön plana çıkan kahve telvesini kullanıyoruz. Diğer malzememiz cildi yenileyen, antiseptik özellikleri olan ve kan dolaşımını hızlandıran tarçın. İşte malzemeler ve yapımı:

1 bardak suyu kaynatıp soğumaya başladıktan sonra içine 2 yemek kaşığı saf sızma zeytinyağı, 2 yemek kaşığı deniz tuzu, 1 yemek kaşığı kahve telvesi, 3 çay kaşığı toz tarçın katarak iyice karıştırıyoruz. Karışımı göbek bölgesine sürdükten sonra streç filme orta sıkılıkta sarıyoruz. Özellikle tarçın hafif yanma yapabilir ama zararlı değildir.  Kullanımdan sonra ılık bir duş alarak sürdüğünüz bölgeyi suyla iyice temizleyin.Tüm bu tariflerin işe yaraması için önemli iki uyarımız var:

Birincisi vücut sararak zayıflama sürecinde bol su içilmelidir. Su parçalanmış yağların vücuttan atılmasını kolaylaştıracaktır.

İkincisi kafein, alkol, şeker içeren her türlü içecekten uzak durulmalı ve aşırı kalori alımından kaçınılmalıdır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.