Cilt Bakımı ve Güzellik

GÜNDE 3 DAKİKA BU MASAJI YAPARAK YÜZÜNÜZDEKİ GÜLME ÇİZGİLERİNİ SİLİN!

 
Burnunuzun köşelerinden ağzınızın kenarlarına doğru inen can sıkıcı çizgelere nazolabial çizgiler denir. Bu çizgiler yaş aldıkça daha da belirginleşir ve yüzünüzü olduğundan daha yorgun ve yaşlı gösterir. Bu çizgiler ilk olarak belli belirsiz gülme çizgileri olarak görülür ama zamanla derinleşir ve gülümseme olmadan bile derin bir hat olarak fark edilmeye başlar. Şimdi göstereceğimiz 3 dakikalık masajla bu çizgilerden kurtulabilirsiniz. Yüzünüze ve parmaklarınıza nemlendirici bir krem sürerek masajı daha kolay yapabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım.

1- DUDAK ÜSTÜNDEN ŞAKAKLARA MASAJ:

Alt ve üst dudaklarınızı içinize çekin ve gerilim sağlayın. Ardından parmaklarınızı kullanarak dudak üstünden şakaklara doğru masaj yapın. İki parmağınızı birlikte kullanabilirsiniz. Masajı orta şiddette bastırarak yapın ve dudak üstünden elmacık kemiklerinize doğru gerilimi hissedin. Masaja 30 saniye devam edin.2- NAZOLABİAL ÇİZGİLERE MASAJ:

Her iki elinizin iki parmağını kullanarak burundan ağız kenarında doğru inen çizgilere masaj yapın. Masaj yaparken elinizin iki parmağını kullanarak bu çizgileri açın. Parmaklarınızı aynı anda yukarı ve aşağı hareket ettirerek tam nazolabial çizgiler üzerinde çalışın. Çizgilerin açılarak belirginliğinin yok olmasını sağlayan bu masaj hareketini 10 kere yapın. Sonra parmaklarınızı biraz dinlendirin ve bir 10 kere daha yapın.

3- ELMACIK KEMİKLERİNE DOĞRU MASAJ:

Bu masajı yüzünüzün sağ ve sol tarafına ayrı ayrı yapacağız. İlk önce bir elinizi gülümseme çizgisinin üzerine koyun. Şimdi diğer elinizin 3-4 parmağını kullanarak çizgiden elmacık kemiğine doğru bir yay çizin. Elinizle elmacık kemiğinize ve hatta şakağınıza kadar geniş bir yay çizmeye dikkat edin. Bu masajı sağ tarafınıza 20 kere ve yüzünüzün sol tarafına da 20 kere yapın. (2:15)4- YANAKLARINI ÇİMDİKLEME MASAJI:

Ellerinizin işaret ve baş parmaklarıyla yanaklarınızı çok sıkmadan tutun ve sıkın. Yavaşça sıkmaya devam ederek dudak kenarından şakaklarınıza doğru ilerleyin. Bu masajda çimdikleme hareketi yaparken derinizi çok sert tutup canınızı acıtmamaya dikkat edin. Yavaşça parmak uçlarınızla derinizi tutup çekerek şakaklarınıza doğru ilerleyin. Şakaklara kadar geldikten sonra yine dudak kenarından masaja devam edin. Bu masajı yüzünüzün her iki tarafı için 30 saniye yapmanız yeterli olacaktır. (3:10)5- PARMAK UÇLARIYLA DUDAK GERDİRME MASAJI:

Her iki elinizle aynı anda nazolabial çizgiler üzerinde masaj yaparken özellikle dudak çevrenizdeki gerilimi net bir şekilde hissedeceksiniz. Her iki elinizin baş parmak hariç dört parmağı ile gülümseme çizgisinin üzerine gelin ve parmak uçlarınızla masaj yapın. 2-3 saniye parmak uçlarınızla bölgeye hafif vuruşlar yaptıktan sonra yanlara doğru parmaklarınızla masajı devam ettirin. Dudaklarınızın gerildiğini hissedeceksiniz. Bu masaj aynı zamanda dudak üzerindeki kırışıklıkların da azalmasına yardımcı olacaktır. Masaja 30 saniye boyunca devam edin.TEBRİKLER! Yüzünüzü olduğundan yaşlı ve yorgun gösteren gülümseme çizgileriniz üzerinde muhteşem bir masaj serisini tamamladınız. Bu masaja her gün aksatmadan devam ederseniz ortalama 15 gün içerisinde çizgilerin derinliğinde gözle görülür bir azalma fark edeceksiniz. Daha uzun süre devam ettiğinizde çizgilerin yüzünüzden adeta silindiğini göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir