Pratik Egzersizler

Spor yapmaya üşenenler için 5 dakikalık yağ yakan egzersizlerBazen uzun uzadıya spor yapmak ne kadar zor gelir bilirsiniz. Özellikle spora yeni başlıyorsanız ilk gün zorlanmaları ve ertesi gün ağrıları canımızı sıkabilir.  Halbuki kısa ve kolay uygulanabilir egzersizlerle formda kalmak ve yağ yakmak mümkün.

İsterseniz hemen herkesin yapmaktan zevk alacağı kolay hareketlere hep birlikte göz atalım.

1. Yanlara germe

Kollarınızı dirseklerden kırarak havaya kaldırın. Sol elinizle sağ dirseği çekin. Çekerken sol yanınıza doğru eğilin. On saniye durarak gerilimi hissedin. Şimdi hareketi diğer yöne yapın. Bu yönde de on saniye durun. Her iki kol için bir kere daha tekrarlayın.

2. Vücut twist

Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Kalçanızı sabit tutmaya çalışarak omuzlardan mümkün olduğunca yanlara dönmeye çalışın. Hareketi sürekli bir şekilde 30 saniye kadar yapın.

3. Sıçrayan Jack hareketi

Bacaklar bitişik durun. Kollar yanda sabit. Şimdi kolları havaya kaldırırken sıçrayın ve bacakları yanlara açın. Bu hareketi 30 saniye kadar yapın.

4. Öne germe hareketi

Bacakları omuz hizasından biraz daha fazla açın. Şimdi öne doğru eğilerek yere dokunmaya çalışın. Yere değip değmemeniz önemli değil. Mümkün olduğunca yere doğru eğilin. Bacakların arka kısmında gerilimi hissedin. Bu hareketi 20 saniye kadar yapın.5. Lunge hareketi

Elleri havaya kaldırarak dik durun. Şimdi sol adımınızı öne atın. Dizlerinizi kırarak yere yaklaşın. Bu sırada kolları aşağı indirerek bacakların arasından elleri birbirine değdirin. Geri adım atarak başlangıç pozisyonuna dönün. Hareketi diğer bacakla da yapın. Hareketi 30 saniye kadar yapın.

6. Squat

Bu basit çömelme hareketinde ayaklar omuz hizasında açık, ayakta durun. Kolları önde kavuşturarak çömelin. Bir saniye durun ve geri kalkın. Hareketi 30 saniye kadar tekrar edin.

7. Duvar squat

Bu hareket için sırtınızı yaslayacağınız bir duvara ihtiyacınız var. Duvarın önüne geçin ve sırtınızı yaslayarak çömelin. Bacaklar omuz hizasında açık. Üst bacaklar yere paralel. 20 saniye kadar bu pozisyonda durmaya çalışın.

8. Yüksek koşu

Dik biçimde durun. Şimdi dizleri mümkün olduğunca yukarı çekerek yerinizde koşun. İsterseniz elleri karın hizasında öne uzatabilirsiniz. Böylece dizleri yukarı çektiğinizde avuç içine değer. Bu sayede dizi yeterince yukarı çektiğinizi anlamış olursunuz. 20 saniye boyunca bu şekilde koşun.

İsterseniz 20 saniye kadar soluklanın. Bunu hakettiniz!

9. Dağa tırmanma

Son egzersiz için yerde şınav pozisyonu alın. Sol bacağınızı koşuya başlayacakmış gibi öne atın. Şimdi hızlı bir şekilde öndeki ayağı arkaya ve arkadakini öne getirin. Hareketi 20 saniye boyunca yapın.

Uygun fiyatlı egzersiz bantları için tıklayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.