Pratik Egzersizler

BACAK YAĞLARINI ERİTEN En Kolay 5 Egzersiz

BACAK YAĞLARINI ERİTEN En Kolay 5 EgzersizEski kot pantolonlarınıza giremiyorsanız aldığınız kilolar bacaklara yerleşmiş olabilir. Bu konuda yanlız değilsiniz. Normal kilo verme egzersizleri genel olarak kilo vermenizi sağlasa da bu kiloların az bir kısmı bacaklardan gider.

Çünkü yaptığınız egzersizler iç ve dış bacaktaki yağları hedef almıyor olabilir. Eğer düzenli uygulamayla iki haftada gözle görülür bir incelme sağlamak istiyorsanız şimdi vereceğimiz egzersizleri yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Hazırsanız başlayalım.

1. Bacak kapama hareketi

Sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı birbirine bitişik şekilde havaya kaldırın. Bacaklarınızı yavaşça 90 derecelik bir açı oluşturacak şekilde ayırın. Bacakları iyice ayırarak mümkün olduğunca açık tutmaya çalışın. Bacak kaslarına zarar vermeden sınırınızı hafifçe zorlayabilirsiniz.

Şimdi bacakları yavaşça bir araya getirin ve başlangıç pozisyonuna dönün.

Başlangıç için hareketi 10 kere tekrar edin. Bir hafta düzenli uyguladıktan sonra 10 tekrarlık bir set daha ekleyebilirsiniz.

2. Alt bacak germe hareketi

Sol yanınızın üstüne yatın. Sağ dizinizi kırarak öne uzatın. İsterseniz sağ ayağınızı yere basabilirsiniz. Altta kalan bacak ve kalça düz bir çizgide kalmalıdır.

Şimdi sağ bacağınız sabit dururken yavaşça sol bacağınızı hafifçe yukarı kaldırın. Bacağı yere değdirmeden yukarı aşağı hareket ettirin.

Bu şekilde her iki bacakla 10 tekrar yapın. Bir hafta sonra egzersize 10 tekrarlık bir set daha ekleyebilirsiniz.3. Bacak kaldırma egzersizi

Bacaklarınızı uzatarak yana doğru yatın. Alttaki kolunuzla başınıza destek olabilirsiniz. Şimdi kalçanızı sabit tutarak üstteki bacağınızı kaldırın. Kaldırabileceğiniz en yüksek noktada bacağınızı bir saniye kadar tutun. Ardından yavaşça geri indirin.

 Bu şekilde her iki bacakla 10 tekrar yapın. Bir hafta sonra egzersize 10 tekrarlık bir set daha ekleyebilirsiniz.

4. Sumo duruşu

Bacaklar kapalı bir şekilde ayakta durun. Hafif sıçrayarak bacakları yanlara açın. Ardından aynı bir sumo güreşçisi gibi yere çömelin. Bu sırada kolları önde bitiştirebilir veya ellerinizle dizlerden destek alabilirsiniz. Şimdi sıçrayarak kalkın ve kalkarken bacaklarınızı bitiştirerek başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Bu hareketi 10 kere yapın. Bir hafta sonunda egsersizinize 10 tekrarlık bir set daha ekleyin.

5. Yatay squat

Bu egzersiz için dört ayak pozisyonu alın. Eller yerde ayaklar parmak uçlarından kırık ve dizler yerden 5-6 santim yukarıda durun. Şimdi ayaklarınızın arkasına oturacak gibi kendinizi geri bırakın. Eller önde ileri uzanır vaziyette kalsın. Bu sırada dizleri sabit tutun ve yere dokundurmayın. Ardından kendinizi ileri doğru iterek başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Bu hareketi 10 kere yapın. Bir hafta sonra 10 tekrarlık bir set daha ekleyebilirsiniz.

Bacak egzersiz bantları almak için tıklayın!

Kaynakça:

(https://indulgy.com/post/riK4PM7ZE4/best-exercise-to-reduce-inner-thigh-and-outer-fa)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.