Cilt Bakımı ve Güzellik

Doğal botoks yöntemleriKırışıklıkları gidermek ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak her kadının istediği birşey. Bunun için en popüler uygulamalardan biri botoks yaptırmak.

Aslına bakıldığında Botox, botulinum adlı bir nörotoksinin kırışıklık gidermek için cilde enjekte edilmesi yöntemidir. Kasları felç eden bu uygulama cildi düzleştirir ve kırışıklığı giderir.

Yalnız botoks uygulamasının bazı sakıncaları mevcut. Her ne kadar bilimsel çalışmalar botox’un kısa vadede güvenli olduğunu gösterse de, hatalı uygulama sonucu bazı kişilerde göz kapağı düşüklüğü ve yüz kaslarında işlev bozukluğu görülebiliyor.

Botox teknik açıdan doğal bir madde olsa da aynı zamanda toksik bir yapıya sahiptir. Bu videoda sizlerle doğal ama toksik olmayan dört kırışıklık giderici maske tarifi paylaşacağız. Ayrıca cilde iyi gelen sağlıklı alışkanlıklardan bahsedeceğiz.

1. Muz maskesi

Muz maskesi de aynı botox gibi yüzünüzü genç gösterebilir.

Bir adet muzu çatalla ezin. Bir yemek kaşığı bal ile bir yemek kaşığı limonu ilave edip karıştırın. Önceden yıkadığınız cilde karışımı kalın bir tabaka halinde sürün. On beş dakika bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kere kullandığınızda cildinizin gençleştiğini göreceksiniz.

2. Argan yağıyla E vitamini maskesi

E vitamini içerdiği zengin anti oksidanlarla yaşlanma sürecini ve kırışıklık oluşumu engeller.

Bol miktarda E vitamini içeren argan yağı ile harika bir cilt maskesi yapabilirsiniz. Bir yemek kaşığı bal ile 3 yemek kaşığı organik yoğurdu karıştırın. Bu karışıma iki yemek kaşığı argan yağı ilave edin. Karışımı yüzünüze sürerek yirmi dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın.3. Sıkılaştırıcı yumurta maskesi

Bir yumurtanın beyazıyla bir yemek kaşığı yoğurdu karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra yüze uygulayın. On beş dakika bekleyin ve ılık suyla durulayın. Cildinizin ne kadar gerginleştiğine inanamayacaksınız.

4. Yulaf ezmesi maskesi

Ballı yulaf maskesi de kırışıklıkları gideren çok etkili bir maskedir. Yulaf ezmesi, ciltteki ölü deriyi nazikçe soyarak altındaki taze deriyi ortaya çıkarırken bal yüzünüzdeki kırışıklıkları giderecektir.

İki yemek kaşığı yulaf ezmesini iki yemek kaşığı bal ile macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Bu macunu yüzünüze uygulayıp on beş dakika bekleyin. Ardından ılık suyla durulayın.

Tüm bu maskelerin yanı sıra bazı alacağınız basit önlemlerle cildinizin kırışma sürecini yavaşlatabilirsiniz. Örneğin güneşe çıkarken cildinize uygun güneş kremi kullanarak kırışıklıkların oluşmasını ciddi oranda azaltabilirsiniz.

Ayrıca bol bol su içmek cildinizi nemli tutmanızı sağlayacaktır. Son olarak sigara ve alkol tüketimini azaltmak, şekerli gıdalardan kaçınmak, düzenli egzersiz yapmak ve vitamin yönünden güçlü gıdalarla beslenmek cildi yıpratıcı etkilerden koruyan hayat alışkanlıklarıdır.Kaynakça:

(http://thespadr.com/natural-alternatives-to-botox/)
(http://theindianspot.com/natural-alternatives-to-botox-anti-wrinkle-mask/)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.