Ev Reçeteleri

Elma Sirkesiyle Ayak BakımıUzun bir günün ardından ayaklarda oluşan yorgunluk ve ağrı pek çok kişinin derdi. Uzun süre yürüdüğümüzde veya sıkan ayakkabılar giydiğimizde bu sorunla sık sık karşılaşırız. Bugünkü videoda elma sirkesiyle ayaklarınızı rahatlatacak bir formül veriyoruz.

Yalnız bu uygulamanın diyabet hastaları için bazı sakıncaları olduğunu belirtelim.

Elma sirkesi oldukça güvenilir, içilebilen bir malzemedir. Ayak kürü için kullanacağınız sirkenin suyla seyreltilmesi gerekir. Bir ölçek sirkeye iki ölçek su ekleyerek karışımı hazırlayın. Karışımın kokusu ilk başta kötü gelebilir. Arzu edersiniz aromatik yağlar ekleyerek kokuyu giderebilirsiniz. Ayaklarınızı bu karışımda 15 dakika bekletin.

Anti bakteriyel özelliğiyle elma sirkesi ayaklarınızı zararlı oluşumlardan temizler. Tırnak mantarı sorununuz varsa elma sirkesiyle bunu giderebilirsiniz.

Sirke banyosu ayrıca ayak kokularını giderir. Yalnız ayaklarınızı sirkeye sokmadan önce su ve sabunla yıkamanızı öneririz.

Eğer ayaklarınızda kuruluk ve çatlaklar varsa elma sirkeli su iyi gelecektir. Bu karışımı soğuk su ile hazırlayın. Çünkü sıcak su cildi kurutabilir. Sirke banyosundan sonra ayaklarınızın nefes alması için pamuklu çoraplar giyin.
Sirke peeling özelliğiyle nasır ve siğilleri tedavi eder. Sirke banyosundan sonra ponza taşıyla ayaktaki ölü deriyi kazıyın. Ayrıca sirkeyi bir pamuğa dökerek nasırlı bölgeye doğrudan uygulama yapabilirsiniz.

Bu uygulama bacaklardaki örümcek damarların neden olduğu şişlik ve ağrıyı gidermek için birebirdir. Bir beze elma sirkesi dökerek örümcek damarların olduğu bölgeye yerleştirin. Bu şekilde yarım saat bekleyin. Bu uygulamayı bir ay boyunca günde iki kez yaptığınızda örümcek damarların ciddi oranda azaldığını göreceksiniz.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir